Śmieciarka z żurawiem do obsługi pojemników podziemnych i półpodziemnych


NTM śmieciarka pojemniki podziemne

Na początku tego roku NTM dostarczył do klienta na Górnym Śląsku śmieciarkę dedykowaną do obsługi pojemników podziemnych i półpodziemnych oraz pojemników wykorzystywanych do zbiórki surowców typu IGLO oraz siatkowych. Zabudowa o pojemności 20m3 zamontowana została na podwoziu marki MAN model TGS.

Zabudowa wyposażona jest w HDS oraz specjalny lej, który powiększa objętość wanny zasypowej do 8 m3. Lej obsługiwany jest przez siłowniki hydrauliczne napędzane przez dodatkową sekcję zamontowaną w rozdzielaczu głównym zabudowy. Warto wspomnieć, że każda śmieciarka NTM „napędzana” jest przez taki sekcyjny rozdzielacz, w którym każda z sekcji odpowiada za inną funkcję hydrauliczną na zabudowie. Wszystkie elementy rozdzielacza głównego skonstruowane są przez firmę PARKER specjalnie dla firmy NTM. Cała hydraulika wraz z rozdzielaczem została przystosowana pod pompy o zmiennej wydajności wprowadzone przez NTM w 2009 roku.

Śmieciarka jest uniwersalna ponieważ może również obsługiwać standardowe pojemniki 120-1100 litrów. Posiada również otwieracz do pojemników 1100 z półokrągłą klapą. Zasyp zastosowany w tej zabudowie to tradycyjny zasyp belkowy przystowany pod montaż wagi dynamicznej oraz anten RFID. W przypadku gdy pojazd obsługuje standardowe pojemniki na odpady wówczas lej powiększający wannę załadowczą jest składany w pozycji wertykalnej uwalniając przestrzeń pod załadunek tradycyjnych pojemników na śmieci.

NTM śmieciarka pojemniki podziemne